ScrollToTop

Jeden z największych wykonawców znów zamawia w KH-KIPPER

Z początkiem sierpnia 2019 na terenie zakładu produkcyjnego KH-KIPPER przekazanych zostało 7 wywrotek budowlanych z zabudowami KH-KIPPER dla firmy Mota-Engil Central Europe - jednego z największych generalnych wykonawców na polskim rynku budowlanym. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele firm Mota-Engil Central Europe, MAN Truck & Bus Polska oraz KH-KIPPER.

 

 

Mota-Engil Central Europe specjalizuje się w budownictwie drogowym i mostowym, kubaturowym, kolejowym, elektroenergetycznym oraz real estate. Firma ma w swoim dorobku budowę setek kilometrów autostrad i dróg ekspresowych oraz wielu kompleksów mieszkaniowych, budynków użyteczności publicznej czy stacji elektroenergetycznych.

 

Na podwoziach MAN TGS 41.460 8x6 BB firma KH-KIPPER zamontowała zabudowy tylnozsypowe typ W1U o charakterystycznym kształcie odwróconej litery Ω (omega). Skrzynie w całości wykonane zostały trudnościeralnej blachy HARDOX, która zapewnia zwiększoną odporność na ścieranie wydłużając w ten sposób okres eksploatacji zabudowy. Co ciekawe, w zakres prac związanych z wykonaniem zabudowy wchodziło m.in. malowanie kolorowego logo na bocznych burtach.

 

Dostarczona właśnie seria 7 zabudów to kolejne zamówienie jakie Mota-Engil Central Europe zdecydowała się powierzyć producentowi spod Kielc. W latach 2009-2011 wyprodukowano aż kilkadziesiąt samochodów z zabudowami KH-KIPPER, które trafiły na place budów w całej Polsce.

 

 

* Na fotografii 1. Mariusz Hebda z MAN Truck & Bus (z lewej) wręcza kluczyki do nowych MAN-ów Marcinowi Rosińskiemu, Zastępcy Dyrektora w Wydziale Sprzętu i Transportu w firmie Mota-Engil Central Europe.

 

Galeria zdjęć